بازاریابی محتوا سایت

بازاریابی محتوا چیست؟

تولید محتوا، نوشتن محتوا، استراتژی محتوا، و حتی آینده بازاریابی محتوا چطور خواهد بود؟ همه‌جا حرف از محتواست. به ساده‎‌ترین شکل ممکن، می‌توان گفت، بازاریابی محتوا، شیوه استراتژیک خلق و توزیع محتوایی است که مخاطبان هدف شما را به مشارکت وا می‌دارد و آن‌ها را نسبت به انجام یک اقدام ترغیب می‌نماید.

محتوا به‌خودی‌خود می‌تواند انواع متفاوتی داشته باشد و شامل نوشته‌های وبلاگ، کتاب‌های الکترونیکی، گزارشات دقیق، وبینارها، ویدئوها، پادکست‌ها و صفحات فرود پساکلیک شود، اما به این موارد محدود نیست.

این انواع دارایی‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا ارزش برند خود را بسازید و حس وفاداری را در بین مخاطبان خود، خلق نمایید تا در نهایت از آن‌ها بخواهید عملی که بیشتر خواهانش هستند را انجام دهند.

برخی از دارایی‌های محتوایی اصلی و رسانه‌هایی که می‌توانید از آن‌ها برای کمپین‌های بازاریابی محتوا استفاده کنید به شرح زیر هستند:

۱. بازاریابی ایمیلی

زمانی‌که فهرست‌های ایمیلی بسیار بخش‌بندی شده باشند و پیام‌ها به شکلی مناسب توزیع شوند، بازاریابی ایمیلی دارای بالاترین نرخ بازده سرمایه‌گذاری اثبات‌شده خواهد بود. در واقع، اسمارت اینسایتس پیش‌بینی می‌کند که ۹۳ درصد از بازاریابان کسب‌وکار به کسب‌وکار استفاده از ایمیل را جهت توزیع محتوای‌شان گزارش کرده‌اند.

هدف اصلی هر کمپین بازاریابی ایمیلی باید آموزش، پرورش، تبدیل و در نهایت راضی‌نگه‌داشتن مشتریان باشد. این یک بخش و جزء اساسی از هر استراتژی بازاریابی دیجیتالی محسوب می‌شود، چون بازاریابان و آژانس‌ها می‌توانند از آن در هر مرحله از قیف بازاریابی محتوای‌شان استفاده کنند.

ارسال یک ایمیل عمومی و شخصی‌سازی‌نشده به صورت هفتگی یا ماهیانه شما را به هیچ جایی نمی‌رساند. در عوض، یک پایگاه داده بخش‌بندی‌شده و ارسال‌های ایمیل هدفمند برای هر شخص خریدار، امری الزامی تلقی می‌گردد.

با تقسیم فهرست‌های ایمیل‌تان به چندین بخش، نه تنها شخصی‌سازی برای‌تان آسان‌تر خواهد شد، بلکه دریافت‌کنندگان احتمالاً بیشتر بخواهند با آن پیام درگیر شوند و آن را به اشتراک بگذارند.

۲. وبلاگ‌ها

وبلاگ‌ها نقشی بسیار حیاتی در استراتژی بازاریابی محتوا ایفا می‌کنند. به علت اهمیت روزافزون بازاریابی محتوا، وبلاگ‌نویسی به ابزار اصلی برای برندها جهت ایجاد تجربه و توزیع پیام بدل شده است. مقالات هر وبلاگ می‌توانند منبعی فوق‌العاده در حوزه‌های آموزشی، القای وفاداری، و کوتاه‌سازی چرخه فروش با ارائه اطلاعات منسجم، مرتبط و سودمند به مخاطبان هدف باشند.

۳. اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ که در سال ۲۰۱۶ به اوج رسید، استفاده از اینفلوئنسرها (افرادی که مخاطبین هدف شما آن‌ها را تحسین کرده، دنبال کرده و به دنبال فعالیت‌های‌شان هستند) را جهت ترفیع و فروش محصولات و خدمات از طریق رسانه‌های اجتماعی و سایر بسترهای رسانه‌ای شامل می‌شود

۴. صفحات فرود پساکلیک

یک صفحه فرود پساکلیک، یک صفحه از وبسایت است که جهت ترفیع یک پیشنهاد ویژه ایجاد شده و بازدیدکنندگان را به اقدام وامی‌دارد. این اقدام می‌تواند از ثبت‌نام برای یک آموزش رایگان، ثبت‌نام برای یک وبینار جهت دانلود یک گزارش دقیق و… تفاوت داشته باشد

۵. وبینارها

هر دارایی محتوای باکیفیتی سه هدف اصلی دارد که باید در راستای‌شان گام برداشت. ارائه اطلاعات آموزشی و مرتبط که موردتوجه مخاطب هدف شما باشد. ارائه پاسخ به بزرگترین نگرانی‌ها و مشکلات پیش روی مخاطبان هدف شما. افزایش پدیداری و اعتبار آنلاین.

۶. پادکست‌ها

در پایان سال ۲۰۱۶، بیش از ۵۷ میلیون آمریکایی ماهیانه به پادکست گوش می‌دادند –یک افزایش ۲۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵. مشخصاً دارایی‌های محتوایی صوتی مورداستفاده‌قرارگرفته در بازاریابی محتوا در ادامه محبوبیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

مصاحبه با مشتریان

مصاحبه با مشتریان، بهترین راه برای جمع‌آوری اطلاعات درخصوص خریداران احتمالی شماست، چون با این تکنیک می‌توانید داده‌های کیفی فوق‌العاده‌ای را مانند مواردی که به آن‌ها انگیزه می‌دهد تا محصول یا خدمت شما را خریداری کنند، جمع‌آوری نمایید.

در خبرنامه ما عضو شوید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *